شرکت پارس کرون به شماره ثبت 207875 فعاليت خود را از تاريخ 82/5/29 با هدف واردات مواد اوليه صنايع غذايي به ويژه لبنيات، توليد مواد اوليه با فرمولهاي ويژه و نيز صادرات مواد اوليه و کالاهاي فرآيند شده مواد غذايي، آغاز نمود.

اين شرکت در سال 1391 حسب قرارداد منعقده با شرکت پگاه (شير خشک نوزاد) براي نخستين بار محصول پودر شير فوري با چربي گياهي (Instant Fat Filled Milk Powder ) را با برند پيور فرش (Purez Fresh) به بازار جهانی معرفي نمود که مورد استقبال گسترده شرکت هاي بزرگ لبنيات و شيريني و شکلات قرار گرفت. طی سال های اخیر در راستای توسعه و گسترش این مجموعه، محصولات لبنی دیگری شامل انواع پودر شیر خشک، خامه، کره حیوانی پاستوریزه، شیر و انواع آب پنیر با این نام تجاری تولید و به بازار عرضه گردید که بواسطه خلوص بالا و کیفیت منحصر بفرد خود توانست در کوتاهترین زمان سهم عظیمی از بازار های داخلی و خارجی را در اختیار بگیرد. تمام محصولات تولید شده با این نام تجاری از تولید کنندگانی تهیه می شوند که از استاندارد بین المللی کودکس برخوردارند.

این شرکت بعنوان یکی از وارد کنندگان اصلی لاکتوز (Lactose)، انواع پودر آب پنیر شامل دمینرال و پرمیت (Demineralized and Permeate Whey Powders)، پودر لاکتوز حاوی پروتئین (Lactose base)، پودر کاکائو (Cocoa Powder) و پروتئین تغلیظ شده شیر (MPC)، مطرح می باشد که نقش برجسته ای در تأمین مواد اولیه صنایع غذایی مختلف در ایران ایفا می کند.

در حال حاضر شرکت پارس کرون رتبه اول را در بین شرکت های مشابه داخلی در زمینه صادرات انواع پودر شیر خشک به کشور های خاورمیانه، کشور های شمال آفریقا، کشور های شرق آسیا و کشور های حوزه دریاچه خزر دارد. بعلاوه در مقایسه با رقبای خارجی جایگاه قابل قبولی در بازار های این مناطق به خود اختصاص داده است. دستیابی به این جایگاه در مدت زمانی کوتاه و به پشتوانه اهداف از پیش تعیین شده، همت و تلاش بی وقفه تیم مدیریتی و اجرایی این شرکت حاصل شده است.

حضور مستمر و فعال در زمینه جمع آوری شیر خام، دیگر زمینه کاری فعالیت شرکت پارس کرون طی سالهای اخیر بوده است. در اغلب کشور های صنعتی و توسعه یافته، صنعت دامداری و لبنیات به عنوان یک اصل اساسی پذیرفته شده است. نگاه شرکت های تولید کننده لبنیات به صنعت تولید شیربعنوان اصلی ترین منابع تأمین شیریک نگاه حمایتی می باشد. در این کشورها شرکت های تولید کننده لبنیات با سرمایه گذاری در دامداری ها و ایجاد مشوق های لازم، زمینه را جهت افزایش کمی و کیفی تولید شیر خام فراهم نموده و حتی آنها را در بخشی از درآمد های خود شریک می نمایند. در مقابل متأسفانه شرکت های لبنی در ایران مسیری خلاف این عملکرد مثبت را طی کرده و نگاه صرفاً ابزاری و طلبکارانه آنان به صنعت دامداری، افول صنعت تولید شیر خام را در پی داشته است. از سال 1395 با تلاش وزارت جهاد کشاورزی طرح حمایتی خرید شیر خام در قالبی جدید در راستای جبران زیان دامداران و ایجاد انگیزه در آنان جهت افزایش تولید شیر خام، تصویب گردید. شرکت پارس کرون بنا به سیاست ها و اصول خود، در مسیر تحقق این امر پیش قدم بوده و در این سال ها همواره تمرکز خود را بر حمایت و تشویق دامداران نهاده است. این مجموعه در حال حاضر در رقابت با سایر شرکت های لبنی توانسته است میزان شیر خام دریافتی خود را از دامداران با قیمت مصوب، به میزان قابل ملاحظه ای افزایش دهد. اعتماد متقابل بین شرکت پارس کرون و دامداران باعث شده است که اطمینان لازم برای دامداران نسبت به خرید مستمر شیر خام تولیدی با قیمت واقعی آن فراهم گردد. مجموعه پارس کرون اعتقاد دارد که انجام این حمایت از قشر زحمتکش دامدار، جهت دریافت حداقل عایدی و افزایش انگیزه برای آنان بمنظور گسترش و افزایش فعالیت های تولید، ضرورتی است که باید توسط تمام شرکت های لبنی مورد اقدام قرار گیرد. لذا تلاش در راستای وقوع این امر همواره جزو الویت های این شرکت طی سال های اخیر بوده است.

این مجموعه با توکل به خداوند منان، چشم انداز خود را در راستای ایجاد تنوع در سفره غذایی مردم، ارتقاء و بهبود سطح کیفی محصولات خود و نیز حضور گسترده و فعال تر در بازار های جهانی تبیین نموده است. امید است که این مجموعه بتواند همچون سال های گذشته بهترین ها را در کوتاه ترین زمان رقم بزند.