لاکتوز بطور طبیعی یکی از مشتقات کربوهیدرات در شیر می باشد. از نظر شیمیایی این ماده یک دی ساکارید شامل قند های ساده D-galactose و D-glucose می باشد. به عبارت دیگر هر مولکول لاکتوز شامل یک مولکول D-galactose می باشد که از طریق پیوند شیمیایی به یک مولکول D-glucose وصل شده است. بطور کلی لاکتوز از پودر آب پنیر، بعنوان یک محصول جانبی در فرآیند تولید پنیر و کازئین از طریق کریستالیزاسیون محصول فوق اشباع کنسانتره آب پنیر تولید می گردد. طی ده سال اخیر تقاضای جهانی برای لاکتوز افزایش چشم گیری یافته است. از این رو بروزرسانی فناوری موجود در صنعت تولید این ماده خصوصاً در آمریکا و اروپا بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

بدلیل خصوصیات کاربردی و فیزیولوژیکی، این ماده در زمینه های مختلفی، از جمله صنایع غذایی و صنعت داروسازی استفاده شده است. گرید غذایی این ماده در تولید بسیاری از این محصولات از جمله پودر های مکمل و شیر خشک نوزاد بکار می رود، بطوریکه جزء اصلی تشکیل دهنده این محصولات محسوب می گردد.

کمبود لاکتوز در برنامه غذایی نوزادان آنها را با مسائل و مشکلات متعددی نظیر ناتوانی و یا ایجاد آتروفی روده ای رو به رو می کند. وجود گرید غذایی این ماده در برنامه غذایی نوزادان، مواد مغذی مورد نیاز در بازه زمانی فرآیند رشد آنها را فراهم نموده و رژیم غذایی آنها را مناسب تر و متعادل تر می سازد. قرارگیری این ماده بعنوان مکمل در برنامه غذایی بزرگسالان عاملی موثر در جذب مواد مغذی و افزایش حجم و سوخت و ساز بدن می باشد. تولید این ماده در فرم و ساختار پودری بخاطر مکانیسم ساده فرآیند تولید آن، از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه بوده و بکار گیری آن بعنوان ماده اولیه در صنایع دیگر را تسهیل می کند.

خصوصیت منحصر بفرد لاکتوز نسبت به سایر مکمل های غذایی موجود در بازار، قابلیت هم افزایی این ماده با بسیاری از مواد مغذی دیگر و نیز بهبود میزان جذب این مواد می باشد. کلسیم، منگنز و منیزیم از جمله مواد مغذی لازمه بدن می باشندکه وجود لاکتوز به جذب آنها کمک می کند.