روغن پالم یک روغن گیاهی خوراکی است که از میوه پالم استخراج می گردد. استفاده بشر از این روغن به بیش از 5000 سال می رسد. اهمیت انواع روغن پالم در زمینه حذف اسید های چرب مضر ترانس، افزایش HDL و در نتیجه قابلیت آن در کاهش میزان کلسترول، ایجاد بافت مناسب، و عدم تجزیه پذیری آن تحت شرایط مختلف می باشد.

اسید های چرب ترانس طی فرآیند هیدروژناسیون جهت تولید روغن نباتی جامد و نیز عملیات بوزدایی روغن های مایع بوجود می آید. وجود چربی های ترانس در مواد غذایی خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد. استفاده از روغن های هیدروژنه سویا در روغن های خوراکی میزان ترانس این محصولات را تا بیش از 25 درصد افزایش می دهد. در حالی که مطابق استاندارد های جهانی میزان اسید چرب ترانس در مواد غذایی بویژه روغن های خوراکی باید کمتر از 10 درصد باشد. راهکار ارائه شده جهت دستیابی به حد استاندادهای تعریف شده، که مورد تایید سازمان های جهانی بهداشت می باشد، استفاده از روغن پالم بواسطه خصوصیت منحصربفرد آن در حذف اسیدهای چرب ترانس می باشد.

امروزه در سامانه تولید محصولات لبنی بدلیل استراتژی های غلط تغذیه ای بکار گرفته شده در در صنعت پرورش گاو شیری، کمبود چربی در شیر تولیدی و مشتقات بدست آمده از آن به معضل عمده ای در این صنعت تبدیل شده است. لذا برای جبران کمبود چربی مورد نیاز صنایع لبنی، بهترین گزینه استفاده از منابع چربی با منشأ گیاهی می باشد که روغن پالم بواسطه خصوصیات آن به شدت مورد استقبال تولید کنندگان این صنعت قرار گرفته است.

در حال حاضر کشور مالزی بدلیل دسترسی عمده به منابع روغن پالم، بزرگترین تولید کننده این روغن در دنیا محسوب می شود، بطوریکه حجم عمده صادرات این محصول در دنیا را به خود اختصاص داده است.

دو نوع روغن پالم وجود دارد:

  1. روغن پالم

  2. روغن پالم کرنل

هر دو روغن از میوه پالم استخراج می گردند. روغن پالم که نام دیکر آن روغن قرمز (Red Oil) می باشد، از مزوکارپ (بخش گوشتی میوه) بدست می آید. . روغن پالم شامل %50 چربی اشباع و %50 درصد چربی غیر اشباع می باشد.

این روغن ها ترکیبات شیمیایی متفاوتی دارند که بر اساس آنها در صنایع مختلف بکار می روند. برخی از ترکیبات مختلف این دو نوع روغن به تفکیک در زیر ارائه شده است:

 

Type of Acid

Palm Oil

Palm Kernel Oil

Linoleic

10%

2%

Oleic

39%

18%

Palmitic

44%

9%

Stearic

5%

3%

Myrustic

0%

14%

Lauric

0%

48%

 

بطور کلی روغن پالم در مقایسه با روغن پالم کرنل از استاندارد های بالاتری برخوردار است. به همین خاطر کاربرد گسترده تری در صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی دارد. بعلاوه مطالعات بسیاری نشان می دهد که روغن های پالم ارزش تغذیه ای بالاتری نسبت به روغن زیتون دارند و بواسطه قیمت تمام شده کمتر، می توانند جایگزین مناسبی برای این روغن باشند.