عنوان و واژه کره برای نخستین بار در یک مقاله در سال 1988 معرفی شد. این واژه برای امولسییون های چربی موجود در مواد لبنی که از طریق فرآیندهای فیزیکی استحصال می گردند، استفاده شد.

کره، غذایی ممتاز با ارزش غذایی فوق العاده می باشد، که حالت خام آن بیشترین کالری را در میان مواد چربی حیوانی دارد. کره لبنی %82، شامل82 درصد چربی خالص شیر، 16 درصد آب و 2 درصد مواد جامد غیر چربی شیر شامل پروتئین، کلسیم و فسفر است. هر چه رنگ این کره زردتر باشد، حاوی پیش ساز و ویتامین A بیشتری می باشد.

برای تولید کره لبنی باید چربی فراوانی (بیش از %82) از شیر گرفته شود. این چربی به کمک دستگاه ها و تکنولوژی های پیچیده بصورت فیزیکی از شیر جدا می شود. برای تولید این ماده عملیات چربی گیری باید برای حجم بسیار بالایی از شیر انجام گیرد. کمبود شیر و عدم بالا بودن کیفیت شیر ها باعث شده است که حجم عظیمی از نیاز به این محصول از طریق واردات تامین گردد که در نتیجه آن میزان ارز قابل توجهی از این طریق از کشور خارج می گردد. شرکت پارس کرون بواسطه حضور فعال در پروژه های ایستگاه های جمع آوری شیر در اقصی نقاط کشور، زمینه لازم را برای جمع آوری و عرضه حجم بالایی از شیر خام تازه و با کیفیت، ایجاد نمود. در حال حاضر این شرکت با تکیه بر دانش و تکنولوژی روز دنیا، به خودکفایی در تولید کره %82 در حجم بالا رسیده است. محصول تولید شده از کیفیت بالایی برخوردار بوده و قابل مقایسه با نمونه های خارجی می باشد.